TEP

TEP

Toromierz jest przeznaczony do pomiaru geometrii toru,
profilu poprzecznego główek szyn kolejowych i tramwajowych
oraz rejestracji wyników kontroli wizualnej stanu torów.
Zobacz więcej
Systemy Pomiarowe

Systemy Pomiarowe

Mierzone parametry geometrii kół obejmują cały profil koła, wysokość obrzeża Ow, grubość obrzeża Og, nachylenie profilu qR, średnicę koła D i odległość Az powierzchni czołowych kół.
Zobacz więcej
TEE

TEE

Toromierz jest przeznaczony do pomiaru geometrii toru i rozjazdów. Urządzenie spełnia wymagania normy EN 13848-4. Generowane wyniki są zgodne z wymaganiami PKP PLK
Zobacz więcej
Płaszczyzny i nalepy kół

Płaszczyzny i nalepy kół

Automatyczny system pomiarowy pozwala na klasyfikację stanu powierzchni tocznej kół poprzez wykrywanie płaszczyzn i nalep. Wbudowany system pomiarowy pracuje bezobsługowo.
Zobacz więcej
iTEC

iTEC

Toromierz przeznaczony jest do pomiaru geometrii toru.
Strzałki toru mierzone są przy pomocy innowacyjnej metody inercyjnej. Urządzenie spełnia wymagania normy EN 13848-4.
Zobacz więcej
Lasery liniowe

Lasery liniowe

Lasery liniowe pozwalają na wytyczanie precyzyjnych, dobrze widzialnych linii, co podnosi komfort pracy zwiększając jej dokładność i efektywność.
Zobacz więcej

Pomiary kół taboru

Powrót do listy
Profilomierz elektroniczny do kół kolejowych i tramwajowych: A-B

Profilomierz elektroniczny do kół kolejowych i tramwajowych: A-B

Profilomierz elektroniczny do kół kolejowych i tramwajowych- przyrząd jest przeznaczony do pomiaru ciągłego profilu bieżni kół taboru. Pomiary można prowadzić bez wywiązywania zestawów - bezpośrednio na pojeździe. Operator mocuje przyrząd do koła za pomocą stopy magnetycznej i następnie prowadzi kulistą końcówkę pomiarową po powierzchni tocznej.

Dzięki dotykowej metodzie pomiar nie jest obarczony błędami spowodowanymi przez warunki atmosferyczne takie jak krople wody, zabrudzenia smarem czy odblaski światła słonecznego. Wyniki pomiarów są gromadzone w pamięci urządzenia, mogącej pomieścić kilka tysięcy profili. Wstępna ocena zmierzonych profili jest możliwa bezpośrednio po pomiarze, na dużym wyświetlaczu graficznym pulpitu profilomierza, na którym podawane są także wartości parametrów zużycia Ow, Og i qR.

Przyrząd można wykorzystywać do planowania obróbki na tokarkach podtorowych, do kontroli poprawności przetoczonego profilu, a także do rejestrowania przebiegu zużywania się kół w czasie ich eksploatacji dla potrzeb służb utrzymania ruchu i w celach badawczych.


Pulpit urządzenia


Oprogramowanie na komputer PC

Po odłączeniu pulpitu od przyrządu, możliwe jest przeglądanie pomiarów zapisanych w jego pamięci oraz przenoszenie za pośrednictwem Pendrive (USB) na dysk komputera PC. Oprogramowanie na komputery PC pozwala na porównanie zmierzonego profilu z profilem teoretycznym, porównanie wielu wyników pomiarów, wykonanych w różnym czasie, wymiarowanie rysunków profili, a także ich opisywanie. Oprogramowanie to pozwala na zapisywanie, wizualizację i drukowanie raportów z wynikami.

Wyniki pomiarów mogą być też wprowadzane do opcjonalnego systemu P&D do zarządzania danymi o stanie kół taboru w ramach przedsiębiorstwa transportowego.

Dane Techniczne

Mierzone parametry: Profil koła. Wyznaczanie parametrów Ow, Og, qR
Rozdzielczość: 0.01 dla parametrów Ow, Og, qR
Dokładność: ±0,1 mm dla odwzorowania profilu oraz parametrów Ow, Og, qR
Zakres: Szerokość obrzeża – max 145 mm
Wysokość obrzeża – max 37 mm
Dopuszczalne warunki pracy: Temperatura -20 ÷ 45°C
Wilgotność 15 ÷ 85%, bez kondensacji
Pojemność pamięci: 8000 plików pomiarowych
Masa urządzenia: 2 kg
Funkcjonalność urządzenia: - Wyświetlacz czytelny nawet przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym
- Wytrzymała bateria (wystarcza na 20 godzin ciągłej pracy)
- Przenoszenie danych pomiarowych na PC za pośrednictwem USB Pendrive
- Oprogramowanie umożliwiające drukowanie protokołów pomiarowych, archiwizację oraz porównywanie wyników pomiarów

Galeria

Zapytaj o produkt

GRAW Goldschmidt Thermit Groupunia
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2017Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2013Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2016Diament Miesięcznika Forbes 2014Diament Miesięcznika Forbes 2016Diament Miesięcznika Forbes 2018