TEP

TEP

Toromierz jest przeznaczony do pomiaru geometrii toru,
profilu poprzecznego główek szyn kolejowych i tramwajowych
oraz rejestracji wyników kontroli wizualnej stanu torów.
Zobacz więcej
Systemy Pomiarowe

Systemy Pomiarowe

Mierzone parametry geometrii kół obejmują cały profil koła, wysokość obrzeża Ow, grubość obrzeża Og, nachylenie profilu qR, średnicę koła D i odległość Az powierzchni czołowych kół.
Zobacz więcej
TEE

TEE

Toromierz jest przeznaczony do pomiaru geometrii toru i rozjazdów. Urządzenie spełnia wymagania normy EN 13848-4. Generowane wyniki są zgodne z wymaganiami PKP PLK
Zobacz więcej
Płaszczyzny i nalepy kół

Płaszczyzny i nalepy kół

Automatyczny system pomiarowy pozwala na klasyfikację stanu powierzchni tocznej kół poprzez wykrywanie płaszczyzn i nalep. Wbudowany system pomiarowy pracuje bezobsługowo.
Zobacz więcej
iTEC

iTEC

Toromierz przeznaczony jest do pomiaru geometrii toru.
Strzałki toru mierzone są przy pomocy innowacyjnej metody inercyjnej. Urządzenie spełnia wymagania normy EN 13848-4.
Zobacz więcej
Lasery liniowe

Lasery liniowe

Lasery liniowe pozwalają na wytyczanie precyzyjnych, dobrze widzialnych linii, co podnosi komfort pracy zwiększając jej dokładność i efektywność.
Zobacz więcej

Pomiary kół taboru

Powrót do listy
Elektroniczna średnicówka trójpunktowa: WM-3 CARBON

Elektroniczna średnicówka trójpunktowa: WM-3 CARBON

Nowoczesna, elektroniczna średnicówka trójpunktowa wykonana jest z włókna węglowego, o wyjątkowo wysokiej stabilności i przeznaczona jest do wykonywania pomiarów z kanału. W czasie pomiarów korpus urządzenia bazowany jest na wewnętrznej powierzchni koła, która jest zazwyczaj łatwo dostępna na większej części obwodu. Cecha ta sprawia, że ten typ średnicówki może być używany do pomiarów kół taboru różnego typu. W pełni automatyczny cykl pomiarowy uniezależnia wyniki pomiarów od zręczności operatora co podnosi dokładność i wygodę pracy.

Średnicówka WM-3 Carbon jest wygodna w użyciu, podnosi wydajność pracy zapamiętując wyniki pomiarów średnic kół zestawu, obliczając średnie z kilku pomiarów i porównując z wynikami pomiarów innych kół danej osi, wózka czy wagonu.

Przyrząd jest wyposażony w typowy dla innych przyrządów produkowanych przez GRAW pulpit z kolorowym, podświetlanym wyświetlaczem i wygodną klawiaturą. Wyniki pomiarów i informacje o przekroczeniach wartości dopuszczalnych są dobrze widoczne nawet w nieoświetlonym kanale.


Pulpit urządzenia z widoczną opcją pomiaru zestawu kołowego


Pulpit urządzenia można odpiąć, co ułatwia przeglądanie wyników po zakończeniu pomiarów. Przenoszenie danych pomiarowych na PC odbywa się przy pomocy USB Pendrive.

Przyrząd jest dostarczany z oprogramowaniem na komputery PC umożliwiającym: archiwizację wyników pomiarów, porównywanie wyników, a także pozwalającym na wydruk protokołów pomiarowych. Dane pomiarowe można eksportować do formatów MS Word, MS Excel i PDF. Oprogramowanie dostarczane z przyrządem pozwala ponadto na gromadzenie wyników pomiarów z wszystkich przyrządów produkcji GRAW do pomiaru kół i generowanie zbiorczych raportów.

  

Pomiar średnicy i różnicy średnic kół w zestawie

Dane Techniczne

Mierzone parametry: Średnica
Rozdzielczość: 0,01
Dokładność: ±0,1 mm
Zakresy średnic: 600-1020 mm
800-1250 mm
Dopuszczalne warunki pracy: Temperatura -20 ÷ 45°C
Wilgotność 15 ÷ 85%, bez kondensacji
Pojemność pamięci: 2000 plików pomiarowych
Masa urządzenia: 3,4 kg
Funkcjonalność urządzenia: - Ocena wyników pomiaru dla zestawów, wózków i całych wagonów
- W pełni automatyczny cykl pomiarowy
- Wyświetlacz czytelny nawet przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym
- Wytrzymała bateria (wystarcza na 20 godzin ciągłej pracy)
- Przenoszenie danych pomiarowych na PC za pośrednictwem USB Pendrive
- Oprogramowanie umożliwiające drukowanie protokołów pomiarowych, archiwizację oraz porównywanie wyników pomiarów

Galeria

Filmy

Zapytaj o produkt

GRAW Goldschmidt Thermit Groupunia
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2017Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2013Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2016Diament Miesięcznika Forbes 2014Diament Miesięcznika Forbes 2016Diament Miesięcznika Forbes 2018